סמים נכנסים למדינה- רק עשרה אחוז נתפסים

אמור לא לסמים   אמור כן לחיים

Foundation for a Drug-Free World

________________________________________________________________

טראפיק

סמים נכנסים למדינה-  רק עשרה אחוז נתפסים

נגע הסמים – מאבק על עתיד ילדינו

“אנחנו לא במצב טוב. חודרים סמים מהגבולות, יש פרשיות מחוץ לארץ בהן מדובר על קרוב לשלושים פרשיות שכרגע מתקיימת לגביהן עבודה בין המשטרה לבין המדינות. תארו לעצמכם שהיו שלושים פרשיות, שש פוצחו- מי יודע כמה פרשיות עוד מחכות לנו, או כמה סמים חדרו מבלי ידיעתנו. הצבא, משמר הגבול ומשטרת ישראל בגבול לבנון וסוריה תופסים הרבה הברחות של סמים, גבול מצרים גם הוא מאוד פעיל וכמו כן גבול ירדן, גם המעברים – לפחות ממה שידוע לנו כרגע. נציגים שונים מציגים את המצב כאילו שיש יובש, אבל זה לא מקובל עליי- אין שום יובש. הסמים מגיעים לישראל, סמים קשים ורכים, יש כל מיני דברים חדשים כמו נושא ההידרו, דברים שהכרנו בשנת 2009 אבל צפים בשנת 2010. אנחנו מדברים גם על הפיצוציות ומה שקורה שם. אנחנו נמצאים במאבק על עתיד ילדינו. (זהו) מאבק חשוב “-  השר לביטחון פנים מר יצחק אהרונוביץ בישיבת הועדה המיוחדת למאבק בנגע הסמים.

מהי כמות הסמים שנתפסת על ידי כל הגופים הפועלים בתחום זה ?

לדבריו של מר יאיר גלר- מנכ”ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול- “ההערכה שלנו היא שמדובר על תפיסה של בין שמונה לעשרה אחוזים בלבד מסך-השוק (של הסמים)”.

“רואים שרוב הסמים נכנסים למדינה ולא נתפסים.”- השר לביטחון פנים מר יצחק אהרונוביץ.

סמים משווקים לבני הנוער בדרכים שונות- באמצעות צעירים המסתובבים במסיבות ומועדונים, באמצעות פיצוציות וכמובן גם באמצעות האינטרנט. דברי יאיר גלר – “לצערנו מדובר בששים וחמישה אלף בני נוער המשתמשים בסמים ועוד כעשרים אלף שמשתמשים בנדיפים, כלומר טיפקס, דבק מגע, אדי דלק וכולי. אנחנו יודעים שזה גורם תחלואה וגם למוות, כפי שקרה במספר מקרים כששאפו גז מזגנים ונפלו מהגגות.”

“חייבים לציין שהמדינה מבינה שמדובר בנזק אסטרטגי, גם בנושא הסמים וגם בנושא האלכוהול. מדובר על כך שהם מחוללי אלימות ופשיעה מספר אחד, כפי שצוין על ידי השר, ומדובר בנזקים חברתיים כבדים של עשרה מיליארד שקלים חדשים. מדובר בסכומים כבדים שהמדינה מוציאה לטובת טיפול בתחלואה שנוצרת כתוצאה מהנזקים של שימוש בסמים ובאלכוהול, בתי החולים מלאים באלפי אנשים מידי שנה- מדובר גם בגורם מוות מספר שלוש בעולם המערבי.”

ארגון “עולם ללא סמים” הינו ארגון של מתנדבים הפועל ב- 125 מדינות. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסנטולוגיה כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו אינטרס לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

קישור ל- פרוטוקול מס’ 27- ישיבת הועדה המיוחדת למאבק בנגע הסמים, 8 ביוני 2010

סקירת השר לביטחון פנים, ח”כ יצחק אהרונוביץ – אלימות, סמים והתוכנית הלאומית למאבק באלכוהול.

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/samim/2010-06-08.html

ליציאה רשום בבקשה יציאה בנושא. תודה.

התמונה בתודות לאתר stock.xchng. ניתן לשימוש חוזר:

http://www.veezzle.com/downloadWindow.html/id=496120/s=Drugs–2.html

_______________________________________________________________

www.notodrugs.co.il www.drugfreeworld.org

notodrugs.yestolife@gmail.com ישראל

info@notodrugs-yestolife.org

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

©   כל הזכויות שמורות ל”עולם ללא סמים”-        Foundation for a Drug-Free World